Uudised

 

Alates 20. juunist kell 16.30 on Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud Eesti Akvarellistide Ühendus näitus AKVARELL 2017. Näituse nimetus ei piira tööde valmimisaega ainult käesoleva aastaga, pigem on selle taga soov näidata meie saavutusi ja tulemusi käesolevaks hetkeks.

Näituse korraldamine Narva Muuseumi Kunstigaleriis on Eesti Akvarellistide Ühendusele tõsine ülesanne. Narva linna aktiivse kunstieluga harjunud publikule on kindlasti huvipakkuv otsida erineva koolituse- ja kultuuritaustaga kunstnike loomingust võimalikke ühisjooni ning tuvastada ka erinevaid lähenemisnurki. EAÜ nägemus ja soov selle näituse koostamisel on olnud püüd pakkuda võimalikult laia ülevaadet ühenduse liikmete loomingus toimuvatest otsingutest. Ja leidmistest. Akvarellipigmendid ja vesi on küll kõigile kättesaadavad ja ühised kuid alles nende omavahelise mängu mõistmisest võib sündida tähelepanu vääriv tulemus.

Parima valiku oma töödest on näitusele esitanud:
Virve Albri, Christel Allik, Kadri Bormeister, Marju Bormeister, Eve Ermann, Mariann Hakk,
Elize Hiiop, Eero Ijavoinen, Kärt Karjatse, Aleks Kase, Eleny Kasemets, Pille Laub, Pille Lehis, Mati Leppik, Mall Mets, Sergei Minin, Ülle Meister, Rein Mägar, Naima Neidre, Tiiu Pallo-Vaik, Illimar Paul, Tuuli Puhvel, Lii Pähkel, Toomas Rein, Mari Roosvalt, Merje Rääbis, Külli Tael, TAKINADA, Anneliis Vabul, Kirill Vinterfrau, Epp Viires, Tiiu Übi, Marje Üksine.

EAÜ näitustele on tavaliselt lisaks liikmetele kutsutud osalema ka noori akvarellihuvilisi – loodame neist ühendusele järelkasvu ning enamasti on see idee end ka õigustanud. Nii ka seekord ja seepärast on lisatud täpsustus näituse nimetuses – laiendatud!

Näitus jääb avatuks 13. augustini.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

„30 MILES“(30 MIILI) projekt - Soome lahe idaosa sadamad arenevad kiiresti

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks on loodud rahvusvaheline koostööprojekt     „30 MILES“(30 MIILI),  kus osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe.

Projekti teostamise tähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai ning uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-ja puhkeruum, grilli-piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, rajatakse online ilmajaam.

Kelnase sadamas valmib uus online ilmajaam ning koduleht.

Leppneeme sadam  saab uue online ilmajaama ning kodulehe.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemid ning tankla, süvendatakse  sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši, saunaga. Külastajad saavad endi käsutusse Wi-Fi võimalused ja pesumasina kasutamise võimaluse ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte .

Tallinna Lennusadama valmib lastemänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise  süsteem, paigaldatakse pesumasin ja kuivati ning uued viidad.

Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transpordivõimalusi ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmete käitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parendatakse vee-ja reovee käitlemist.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja luuakse tankimise ning autorendi võimalused.

Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla ning muulid. Paigaldatakse uus energiasäästlik valgustuslahendus, viidad ja virtuaalne infokeskus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee- ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

Projekti „30 MILES“(„30 MIILI“) sadamate võrgustik otsib investoreid ja partnereid sadamateenuste arendamiseks!

Lisainfo:  www.merikotka.fi/30miles

 

„30 MILES“(30 MIILI) projekti rahastab Interreg Central Baltic.

Kohtumiseni sadamas!