Uudised

NARVA – EESTI SÜGISPEALINN 2017

22. septembril astub Narva taas Eesti sügispealinna õigustesse. Narvast saab kogu sügishooajaks kultuurielu keskus, kus leiab aset arvukalt eriilmelisi üritusi. Kõikjal linnas hakkavad kuni 21. detsembrini toimuma põnevad ja mitmekesised kultuurisündmused.

Sügispealinna ürituste kava on uusi kontserte, festivale, näitusi ja teatrietendusi tihedalt täis. Huvilistel on võimalik iga päev leida kavast enda maitsele sobiv kultuuriüritus.

Loe edasi

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Sel aastal asub jõulusid avastama väike poiss Hermann, kes on selle keskaegse linnuse elanik.
 
Alates piparkoogilõhnalisest kabelist kuni veidi müstilise keldrini on külalisel võimalik leida end muinasjutust, kus ei puudu mängud, meisterdamised ja mõnus teejoomine Põhjaõue väliköögis.
 
4. detsembrist - 7. jaanuarini - ettetellimisel grupidele (hind 8 EUR/inimene)
27. detsember – 7 jaanuar – avatud kõigile, töötavad ka Põhjaõue töökojad (hind 10 EUR/inimene, perepilet 20 EUR )
 
Programm on suletud 23, 24, 25, 26, 31 detsember ja 1 jaanuar.
 
INFO ja broneerimine:
Tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

„30 MILES“(30 MIILI) projekt - Soome lahe idaosa sadamad arenevad kiiresti

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks on loodud rahvusvaheline koostööprojekt     „30 MILES“(30 MIILI),  kus osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe.

Projekti teostamise tähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai ning uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-ja puhkeruum, grilli-piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, rajatakse online ilmajaam.

Kelnase sadamas valmib uus online ilmajaam ning koduleht.

Leppneeme sadam  saab uue online ilmajaama ning kodulehe.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemid ning tankla, süvendatakse  sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši, saunaga. Külastajad saavad endi käsutusse Wi-Fi võimalused ja pesumasina kasutamise võimaluse ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte .

Tallinna Lennusadama valmib lastemänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise  süsteem, paigaldatakse pesumasin ja kuivati ning uued viidad.

Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transpordivõimalusi ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmete käitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parendatakse vee-ja reovee käitlemist.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja luuakse tankimise ning autorendi võimalused.

Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla ning muulid. Paigaldatakse uus energiasäästlik valgustuslahendus, viidad ja virtuaalne infokeskus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee- ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

Projekti „30 MILES“(„30 MIILI“) sadamate võrgustik otsib investoreid ja partnereid sadamateenuste arendamiseks!

Lisainfo:  www.merikotka.fi/30miles

 

„30 MILES“(30 MIILI) projekti rahastab Interreg Central Baltic.

Kohtumiseni sadamas!