Uudised

Maipühade ajal laupäevast esmaspäevani kutsub Narva muuseum kõiki imetlema Narva koskede vetemängu.

„Pühade ajal käis Narva koski uudistamas pea tuhat inimest. Kuna vett on jätkuvalt palju ja vetemäng on võimas, siis otsustasime ekskursioone jätkata,” ütles Narva Muuseumi teeninduse ja tootearenduse juht ning ekskursioonide korraldaja Kristel Habakukk.

Tulles vastu tallinlaste soovile, hakkab esimene ekskursiooni kell 12, et oleks võimalik kohale jõuda ka rongiga.

Ekskursioonid toimuvad laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval kell 12 ning 14. 

Pühapäeval kell 12 toimuval ekskursioonil saab lisaks Narva jõe koskedele vaadata ka ringi Kreenholmi tööstuspiirkonnas, kuhu ilma giidita ei pääse.

Ekskursioonid on nii vene kui eesti keeles.

Huvilistel tuleb koguneda Kreenholmi värava juurde (Joala 30 vastas asuvate väravate juurde). Kõik ekskursandid pääsevad Kreenholmi territooriumile koski vaatama vaid koos giidiga ning täpselt ekskursiooni alguse ajal.

HIND:

Eelkooliealised tasuta

Koolilapsed 2 €

Täiskasvanud 5 €

Perepilet 10 € (2 täiskasvanut ja kõik pere lapsed)

Piletit saab osta kohapeal vaid sularaha eest.

NB! Kuna lüüse avatakse Venemaa poole pealt, siis ei ole ette teada, millal lüüsid suletakse ja koskede vaatemäng lõpeb. Enne ekskursioonile tulekut tasub jälgida Narva Muuseumi Facebooki sündmust, sest seal avaldatakse igal hommikul värske info. Samas, tulla tasub igal juhul, sest ka tühjad jõesängid ning Kreenholmi saar on vaatamist väärt.

Lisainfo Facebookis: https://www.facebook.com/events/1410890292324978/

INFO: Tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Narva Külastuskeskus (Peetri plats 3, Narva) võtab suveperioodil (09.05-31.07) tööle infokonsultandi. 

Kohustused:
-turismialase info väljastamine piirkonna külastajatele, sealhulgas turismialastele infopäringutele vastamine e-posti ja telefoni teel. Internetportaali toimetamine, linna turundus kohalikul ja rahvusvahelisel tasemel. 

Nõuded kandidaadile:
- Kesk- või kõrgharidus 
- hea eesti, vene ja inglise keele oskus
- kasuks tuleb muu võõrkeelte oskus
- arvuti kasutamise oskus
- hea suhtlemis- ja klienditeenindamise oskus
- valmisolek töötada nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
- eelnev töökogemus turismivaldkonnas on teretulnud 

CV palume saata e-postile: olga.tserjomuskina@narva.ee kuni 23.04.2017

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
«Pruutide jooks -2017»: tüdrukud toetavad väikest narvalannat, neid aga toetab Prohhor Šaljapin

Välja on kuulutatud registreerimine üritusele  «Pruutide jooks»,  mis toimub Narvas linnapäevade raames. Üritus toimub alates 2001.aastast, saades selle ajaga rahvusvaheliseks. Tänavu toimub see 3.juunil.

Iga toimuv üritus «Pruutide jooks»,  on omanäoline. Käesolev 7., omab kõiki šansse, et saada olema palju säravam kui eelnevad. Ürituse osalistele tuleb külla tuntud isik, noor vene laulja Prohhor Šaljapin. Laulja juhib konkursi žüriid, kes hindab pruudi üldmuljet, sõidab koos neidudega rongkäigus, viib läbi autasutamise Narva kindluse rüütlisaalis.

Endiselt on ürituse üheks peaeesmärgiks heategevus. Kui eelnevatel aastatel «Pruutide jooks»,  osalejad istutasid linna peaväljakul „pruutide lillepeenra“, istutades istikuid metsamajandis, siis sell aastal läbi sotsiaalvõrgustiku hakatakse koguma vahendeid Narva lapse raviks.

Rohkem infot

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

„30 MILES“(30 MIILI) projekt - Soome lahe idaosa sadamad arenevad kiiresti

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks on loodud rahvusvaheline koostööprojekt     „30 MILES“(30 MIILI),  kus osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe.

Projekti teostamise tähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai ning uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-ja puhkeruum, grilli-piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, rajatakse online ilmajaam.

Kelnase sadamas valmib uus online ilmajaam ning koduleht.

Leppneeme sadam  saab uue online ilmajaama ning kodulehe.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemid ning tankla, süvendatakse  sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši, saunaga. Külastajad saavad endi käsutusse Wi-Fi võimalused ja pesumasina kasutamise võimaluse ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte .

Tallinna Lennusadama valmib lastemänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise  süsteem, paigaldatakse pesumasin ja kuivati ning uued viidad.

Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transpordivõimalusi ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmete käitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parendatakse vee-ja reovee käitlemist.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja luuakse tankimise ning autorendi võimalused.

Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla ning muulid. Paigaldatakse uus energiasäästlik valgustuslahendus, viidad ja virtuaalne infokeskus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee- ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

Projekti „30 MILES“(„30 MIILI“) sadamate võrgustik otsib investoreid ja partnereid sadamateenuste arendamiseks!

Lisainfo:  www.merikotka.fi/30miles

 

„30 MILES“(30 MIILI) projekti rahastab Interreg Central Baltic.

Kohtumiseni sadamas!