NARVAST

TALV NARVAS!

 

ÜRITUSED NARVAS

 

PEREGA NARVAS!

 

SUVI NARVAS!

 

PUHKA NARVAS!

 

OLE AKTIIVNE NARVAS!

NARVA JA NARVA-JÕESUU TURISMIVOLDIK


NARVA - SÜGISPEALINN

Narva, üks Eesti vanemaid asulaid, pakub külastajatele ainulaadseid elamusi. Narva on rikkaliku ajalooga linn, mida kunagi on hüütud ka Läänemere barokk-pärliks, kuid mille Nõukogude lennuvägi 1944. aastal peaaegu täielikult purustas. Narva omapära seisneb tema asukohas, kõrvuti eksisteerivad siin vana ja uus. Paljud linna vaatamisväärsused meenutavad kuulsaid võõrriikide valitsejaid – Taani kuningat Valdemar IV, Rootsi kuningat Karl XII, Vene tsaare Ivan Julm ja Peeter I. Sajandeid Ida ja Lääne tsivilisatsiooni piiriks peetud Narva jõe kaldal kõrgub võimas Narva linnus, mis vaatab tõtt vastaskaldal asuva Ivangorodi kindlusega. Praegu asub Narva linnuses Narva muuseum.


Linnusest paar kilomeetrit ülesvoolu asub ajalooline Kreenholmi Manufaktuur, mis oli 19. sajandi teisel poolel üks tolleaegse Euroopa suurimaid tekstiilitööstusi. Kevadel võib seal näha ka unikaalset looduslikku objekti – Narva juga, mis on oma veelaskme poolest üks suurimaid Põhja-Euroopas. Huvi pakuvad ka Narva bastionid, mis on kõige paremini säilinud kindlustussüsteem Eestis, ning barokne Raekoda. Omamoodi huvitavad on ka 1950.-1960. aastatel ehitatud elamud.

Narva jõe suudmes, ainult 12 kilomeetri kaugusel, asub Narva-Jõesuu linn. Juba XIX sajandi alguses sai sellest väikesest hubasest kuurortlinnast Peterburi aristokraatide armastatud puhkekoht, kus praegugi võib tervist kosutada.