Uudised

16.- 17. juunil kutsume kõiki Narva linnuse Põhjaõue tekstiilikoja teemapäevadele "Rõiva juurde". Seekord on teemaks tutitegu. Tutid ja tupsud on lõbus ja värvikas lisand vöödele, paeltele, rätikutele, sõbadele, isegi kottidele. Näitame, millised on olnud erinevad ajaloolised tutid ja kuidas neid teha. Avatud on töötoad, kus saab valmistada erinevaid tutte, nii praktilisi kui ka lihtsalt ilusaid. Tuttide kasutusotstarve jääb igaühe enda otsustada, mingeid reegleid käsitöömeister ette ei sea. Tule õpi tehnikaid ja lase fantaasial lennata.

Valmistame: 
Villaseid tutte
linasest ja džuudist tutte
pärlitega tutte
paelte ja riideribadega tutte
rulltutte
ümartutte
võtmehoidjaid

Töötoad toimuvad mõlemal päeval kell 12.00-17.00

Sissepääs muuseumipiletiga.
Info: 359 9230, info@narvamuuseum.ee

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Narva muuseum viib 1. aprillist taas ekskursioonile Kreenholmi

Narva muuseum kutsub alates 1. aprillist kuni 28. oktoobrini igal pühapäeval kell 12 ekskursioonile Kreenholmi, kus külastaja saab keset monumentaalset industriaalarhitektuuri ülevaate manufaktuuri 160-aastasest ajaloost.

Muuseumi giidi juhtimisel algab ekskursioon endise tekstiilihiiglase Kreenholmi vana värava juurest Joala 32 vastas (https://goo.gl/maps/XCLf4UncAk82), ekskursiooni ajaks saab oma auto või bussi jätta värava kõrval asuvasse tasuta parklasse. Ekskursioon kestab ligikaudu 1,5 tundi. Selle aja sees liigutakse mööda Kreenholmi suletud territooriumi ja käiakse vanas tehasehoones, kus külastajatel on võimalik näha suurt ketrussaali, et tajuda paremini toimunud töö mastaapsust. Marsruudi kogupikkuseks on umbes 2,5 km. Kuna tegemist on tööstuskompleksiga ja ekskursioon toimub peamiselt välitingimustes, siis palume riietuda vastavalt ilmale.

Eraldi eelregistreerimist ekskursioon ei nõua. Giidi töökeel sõltub grupi keelevalikust: eesti, vene või inglise keel.

Piletid: 10 € täiskasvanu / 5 € õpilane.

Tasumine kohapeal sularahas.

INFO: tel. 359 9230, e-mail info@narvamuuseum.ee

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

„30 MILES“(30 MIILI) projekt - Soome lahe idaosa sadamad arenevad kiiresti

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks on loodud rahvusvaheline koostööprojekt „30 MILES“(30 MIILI),  kus osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe.

Projekti teostamise tähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai ning uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-ja puhkeruum, grilli-piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, rajatakse online ilmajaam.

Kelnase sadamas valmib uus online ilmajaam ning koduleht.

Leppneeme sadam  saab uue online ilmajaama ning kodulehe.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemid ning tankla, süvendatakse  sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši, saunaga. Külastajad saavad endi käsutusse Wi-Fi võimalused ja pesumasina kasutamise võimaluse ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte .

Tallinna Lennusadama valmib lastemänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise  süsteem, paigaldatakse pesumasin ja kuivati ning uued viidad.

Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transpordivõimalusi ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmete käitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parendatakse vee-ja reovee käitlemist.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja luuakse tankimise ning autorendi võimalused.

Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla ning muulid. Paigaldatakse uus energiasäästlik valgustuslahendus, viidad ja virtuaalne infokeskus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee- ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

 

30Miles projektis, mis hõlmab ka Narva ning Narva-Jõesuu sadamat, on valminud virtuaaltuurid.

Sadamapiirkonda tutvustavate maa- ja aerofotodega saab tutvuda 30Miles projekti Facebook'i lehel https://www.facebook.com/30MILESProject/

Projektist lähemalt http://www.merikotka.fi/projects/current-projects/30miles/

 

Projekti „30 MILES“(„30 MIILI“) sadamate võrgustik otsib investoreid ja partnereid sadamateenuste arendamiseks!

 

„30 MILES“(30 MIILI) projekti rahastab Interreg Central Baltic.

Kohtumiseni sadamas!