Uudised

Lavastus "Oomen" Narva Kreenholmi Manufaktuuris jääb ära!

Rohkem info 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Näitus "WEE – Wõimuehitised Eestis"

15. märtsil kell 17:00 avatakse Narva linnuse torni neljandal korrusel Uku Põllumaa, Peeter Paasmäe ja Tõnu Nooritsa arhitektuurifoto-rändnäitus "WEE - Wõimuehitused Eestis".

Uku, Peetri ja Tõnu kuuendat "Eesti Ehitiste" näitust WEE ühendab eelmistega see "EE". Oleme juba näinud Elavaid (2003), Surnud (2007), kaks korda (2014 ja 2015) Fataalseid ning Laulvaid (2016) Ehitisi Eestis.

Seekord näitavad Tõnu ja Peeter läbi fotograafi kunstnikusilma ja objektiivi ning Uku läbi arhitekti detailisilma ja mobiilikaamera meile Eesti linnade võimude palgeid. Ja tõestavad ühtlasi, et nädala ajaga, esmaspäevast pühapäevani, jõuab küll ära käia kõigis 47s Eesti linnas ja pildistada seal üles need võimukad, võimsad või tagasihoidlikumad ja varjulisemad hooned, mida siin näitusel enda ees näemegi.

Toetajad: Eesti Arhitektide Liit, A. Le Coq.

Lisaküsimustega palume pöörduda:
Uku Põllumaa, uku@arhidee.ee, tel. 5093572.

Info:
tel. 3599230, info@narvamuuseum.ee.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

„30 MILES“(30 MIILI) projekt - Soome lahe idaosa sadamad arenevad kiiresti

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks on loodud rahvusvaheline koostööprojekt „30 MILES“(30 MIILI),  kus osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe.

Projekti teostamise tähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai ning uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-ja puhkeruum, grilli-piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, rajatakse online ilmajaam.

Kelnase sadamas valmib uus online ilmajaam ning koduleht.

Leppneeme sadam  saab uue online ilmajaama ning kodulehe.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemid ning tankla, süvendatakse  sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši, saunaga. Külastajad saavad endi käsutusse Wi-Fi võimalused ja pesumasina kasutamise võimaluse ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte .

Tallinna Lennusadama valmib lastemänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise  süsteem, paigaldatakse pesumasin ja kuivati ning uued viidad.

Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transpordivõimalusi ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmete käitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parendatakse vee-ja reovee käitlemist.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja luuakse tankimise ning autorendi võimalused.

Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla ning muulid. Paigaldatakse uus energiasäästlik valgustuslahendus, viidad ja virtuaalne infokeskus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee- ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

 

30Miles projektis, mis hõlmab ka Narva ning Narva-Jõesuu sadamat, on valminud virtuaaltuurid.

Sadamapiirkonda tutvustavate maa- ja aerofotodega saab tutvuda 30Miles projekti Facebook'i lehel https://www.facebook.com/30MILESProject/

Projektist lähemalt http://www.merikotka.fi/projects/current-projects/30miles/

 

Projekti „30 MILES“(„30 MIILI“) sadamate võrgustik otsib investoreid ja partnereid sadamateenuste arendamiseks!

 

„30 MILES“(30 MIILI) projekti rahastab Interreg Central Baltic.

Kohtumiseni sadamas!